Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Feromony, czyli co?

2021-06-22
Feromony, czyli co?

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się feromony. Ich działanie ma nam pomóc zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach partnera albo poprawić pozycję w grupie. Zatem co to są feromony i czy naprawdę działają?

To natura!

Feromony to naturalnie występujące związki zapachowe wydzielane przez żywe organizmy, w tym ludzi, służące do niewerbalnej komunikacji z innymi. Zapach Twojego ciała informuje innych o Twoim nastawieniu, emocjach, ekscytacjach i lękach. Ma też olbrzymi wpływ na to, jak odbierają Cię inni. Badania naukowe dowodzą, że to, jakie emocje odczuwasz – wpływa na to, jak pachniesz. A to, jak pachniesz, wpływa na innych.

Twoja skóra wytwarza związki semiochemiczne (informacyjne) i wysyła je do otoczenia, informując innych o twoich emocjach, uczuciach i nastroju.

Feromony to pewnego rodzaju naturalne perfumy, które przyciągają ludzi do siebie. Cały proces odbywa się na poziomie podświadomym. Oznacza to, że świadomie nie wiesz, że w danym momencie znajdujesz się pod wpływem substancji wydzielanych przez innych. Podobnie inni nie wiedzą, że Ty wpływasz na nich podprogowo.

Podświadome przyciąganie

Coraz więcej mówi się i pisze o tym, jak działają feromony na pobudzenie seksualne. Badania wykazały, że mogą zwiększać atrakcyjność danej osoby. Wydzielanie feromonów przez mężczyzn sprawia, że kobiety uznają ich za przystojniejszych i wartych uwagi. W przypadku kobiet wydzielanie feromonów damskich zależy m.in. od cyklu menstruacyjnego – w czasie owulacji kobieta jest postrzegana przez mężczyzn jako bardziej atrakcyjna.

perfumy z feromonami Obsessive

Perfumy z feromonami

O naszych perfumach z feromonami damskimi i perfumach z feromonami męskimi już pisaliśmy: tutaj i tutaj.
Podobno nie każdy jest podatny na działanie feromonów, a w relacjach damsko-męskich oprócz „chemii”, duże znaczenie mają też uczucia i intelekt, ale nigdy się nie przekonasz, jeśli nie spróbujesz… Mówi się, że w miłości i na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone, zatem warto sięgać po wszystko, co może nam sprzyjać. U nas znajdziecie zarówno perfumy z feromonami, jak i kule do kąpieli z feromonami, a o tym, co najbardziej podnieca facetów, przeczytacie tutaj.

Życzymy Wam dobrej zabawy ;-)

pixelpixelpixelpixelpixelpixel