Choose your country
World
Belgique
Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zobacz Paryż oczami Obsessive

2021-10-25
Zobacz Paryż oczami Obsessive

Urokliwe kawiarenki na bulwarze Saint-Germain. Pełen przepychu świat kabaretu Moulin Rouge. I wieża Eiffla, której widok nigdy nam się nie znudzi. Podczas sesji z Julią Kamińską odkryliśmy dla Was najpiękniejsze miejsca w Paryżu.

Niezwykły bulwar Saint-Germain

Jeśli chcesz poznać miejsce, które jest esencją Paryża – to właśnie ono. Mieszkańcy i turyści z całego świata spacerują bulwarem Saint-Germain, podziwiając wspaniałą paryską architekturę, której miasto zawdzięcza swój niezwykły klimat. Na Saint-Germain można dostać się licznymi mostami, łączącymi obydwa brzegi Sekwany. Można przejechać się po bulwarze rowerem miejskim lub skuterem. Warto się tu wybrać, by w słynnej Café de Flore wypić kawę americano, siedząc przy stoliku na świeżym powietrzu. Zajrzeć (choćby przez szybę) do jednego z luksusowych butików z modą, które rozgościły się po obydwu stronach bulwaru, lub wejść w zaciszną, boczną uliczkę i spacerem dojść do dzielnicy Łacińskiej – kolejnej z turystycznych atrakcji, pełnej teatrów, kafejek i restauracji oferujących przysmaki z całego świata. Tu też mieszczą się ogród botaniczny i Muzeum Historii Naturalnej.

Wieża Eiffla? Zawsze!

Nawet gdy będziemy w Paryżu setny raz, jej widok nam się nie znudzi. Być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla, to jak być we Włoszech i nie zjeść pizzy! Francja nie ma bardziej znanego symbolu, a Paryż innego miejsca, które tak bardzo przyciągałoby miliony odwiedzających z całego świata i to przez okrągły rok. Naszym zdaniem nie ma też nad Sekwaną piękniejszego miejsca na zrobienie pamiątkowego zdjęcia (lub, jak w naszym przypadku, niezapomnianej sesji). Warto zaczekać do późnego wieczora, gdy wieża Eiffla rozbłyska milionami świateł (raz w roku, w październiku, różowymi – jako symbol walki z rakiem piersi). Ale równie wielkim przeżyciem jest wjazd w ciągu dnia na taras widokowy na jej szczycie i spojrzenie na Paryż, miasto miłości, z góry. Paryżanie wyjątkowe momenty w życiu celebrują kolacją w okolicznych restauracjach, z których tarasów rozciąga się widok na wieżę. Wcale im się nie dziwimy. Takiego wieczoru nie da się zapomnieć!

Przystanek na Trocadéro

Paryskie metro zatrzymuje się dokładnie na placu Trocadéro. Dostanie się tam jest więc proste i kosztuje tyle, co bilet – trudno o wymówkę, by placu nie zobaczyć. Imponujący rozmiarem plac Trocadéro przyciąga wszystkich, którzy chcą zobaczyć wieżę Eiffla z innej perspektywy i obowiązkowo cyknąć tam sobie fotkę (to jedna z najpopularniejszych zdjęciowych miejscówek w mieście, co skrzętnie i my wykorzystaliśmy). Z placu rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na okolicę, z otaczającymi wieżę Polami Marsowymi. Polecamy przespacerować się z placu zjawiskową esplanadą do ogrodów Trocadéro, a później przejść przez most d’Iéna, żeby znaleźć się przy karuzeli, która wygląda jak przeniesiona tam prosto z bajki.

Luksus na placu Vendôme

Jeśli chcesz poczuć, czym jest prawdziwy luksus, to znalazłeś najlepsze miejsce! Na placu Vendôme wszystko jest naj. Hotel, który tam stoi – paryski Ritz – jest jednym z najpiękniejszą historią (przez długie lata w jednym z apartamentów mieszkała Coco Chanel). Butiki, które się tam mieszczą, sprzedają najdroższe zegarki i najpiękniejszą biżuterię robioną ręcznie przez najbardziej wykwalifikowanych jubilerów. A restauracje, które przycupnęły w pobliskich kamienicach, serwują najwykwintniejsze potrawy francuskiej kuchni. Kiedy już nacieszymy oczy widokiem placu Vendôme (uchodzącego za jeden z najpiękniejszych na świecie), warto ruszyć w kierunku Luwru, paryskiej Opery, ogrodów Tuileries lub domu handlowego Galeries Lafayette. Każde z tych miejsc dzieli od placu dosłownie kilka kroków.

Wszystkie skarby Luwru

Te obrazy, te rzeźby, to miejsce… Dla miłośników sztuki Luwr jest obowiązkowym przystankiem na trasie po Paryżu. Muzeum gromadzi pod swoim dachem ponad 380 tysięcy dzieł najwybitniejszych światowych malarzy i rzeźbiarzy, ze słynną „Mona Lisą” Leonarda da Vinci na czele (codziennie ustawiają się do niej kolejki). Tylko część z nich jest pokazywana publiczności – jeśli ktoś chce zobaczyć wszystkie, czeka go piętnastokilometrowy spacer przez 255 sal wystawowych! Dla nas już sam budynek – dawny pałac królewski z nowoczesnymi, szklanymi piramidami na dziedzińcu – jest zachwycający. Warto poznać jego niezwykłą historię.

Spacerem po Polach Elizejskich

Mają niecałe dwa kilometry, a są najsłynniejszą ulicą na świecie i na pewno najbardziej znaną ulicą w Paryżu. Pola Elizejskie łączą Łuk Triumfalny z Place de la Concorde. To ulica nie tylko opiewana w piosenkach, ale także doskonałe miejsce zakupowe (choć niestety nie najtańsze). Wiele światowych marek za punkt honoru przyjmuje sobie otworzenie na Polach Elizejskich sklepu – to dlatego wybór tu jest doskonały: od popularnych sieciówek z ubraniami po salony z luksusowymi autami. Nas Pola Elizejskie zachwyciły o zachodzie słońca, kiedy mienią się tysiącem świateł aut… stojących tam w korku.

Niezapomniany wieczór w Moulin Rouge

Nie wyobrażamy sobie lepszego zakończenia wizyty w Paryżu niż wieczór spędzony na Montmartre z obowiązkową wizytą w kabarecie Moulin Rouge. Jeśli ktoś widział film Baza Luhrmanna o tym samym tytule, ze świetną rolą Nicole Kidman, miał przedsmak tego, czego może się spodziewać. To rewia, jakiej w Polsce nie zobaczycie: z feerią barw, zapierającymi dech w piersiach kostiumami i na światowym poziomie artystycznym. Moulin Rouge to kwintesencja tego, co w Paryżu najbardziej paryskie, a dla nas nowe źródło inspiracji. Gorsety i kabaretki tancerek Moulin Rouge to prawdziwe dzieła sztuki, od których nie mogliśmy oderwać wzroku! Moulin Rouge zachwyciło nas od pierwszej minuty. Kto wie, może kolejną sesję zrobimy właśnie tam?

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel