Choose your country
World
Belgique
Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Najważniejsza jesteś TY, czyli jak zadbać o siebie?

2022-02-23
Najważniejsza jesteś TY, czyli jak zadbać o siebie?

Znajdź czas dla siebie. Rób to, co dodaje ci skrzydeł. To właśnie małe szczęścia, sprawiają, że kobieta rozkwita. A gdy ona rozkwita, rozkwita cały związek.

Dobrostan – to słowo robi ostatnio w mediach karierę. Nareszcie bowiem zaczęło się głośno mówić o tym, jak ważne jest to, byśmy były dla siebie dobre.

Teoretycznie każda z nas o tym wie. A jednak często, w natłoku codziennych spraw, zapominamy o tym jak potrzebny jest nam ten błysk w oku, ten wiatr, który dmucha nam w skrzydła sprawiając, że mamy siłę latać i uśmiech, który niczym paliwo dodaje nam wiary, że jesteśmy w stanie przenosić góry. Dlaczego to ma znaczenie? Bo jeśli zatroszczymy się o siebie, rozkwitniemy jak kwiat. A to – co jest udowodnione naukowo – przekłada się na każdą dziedzinę naszego życia: na pracę, relację z przyjaciółmi, a przede wszystkim na związek z partnerem.

@ninawalocha

Czym jest dobrostan?

Jak być dla siebie dobrą? To prostsze niż myślisz. Pomyśl, czego potrzebujesz, żeby być spełnioną, szczęśliwą i spokojną. Kiedy ostatni raz czułaś, że wszystko w twoim życiu jest takie, jak być powinno? Jak wyglądał twój dzień, że budziłaś się i zasypiałaś z uśmiechem na ustach? Uczyłaś się nowych rzeczy? Ćwiczyłaś jogę, chodziłaś raz w tygodniu na masaż, pomagałaś w wolnym czasie potrzebującym, a może czytałaś więcej książek? Żeby rozkwitnąć wcale nie trzeba robić w swoim życiu rewolucji. Tak naprawdę nasz dobrostan budują drobne momenty codziennego życia. Poranna kawa wypita razem z partnerem, dzięki której spędzicie ze sobą chwilę, zanim obydwoje rzucicie się w wir pracy. Godzina rano tylko dla siebie zanim on wstanie, albo odwrotnie – robienie czegoś razem po to, by więcej ze sobą pobyć. Bardzo ważna jest też umiejętność odpoczywania i uważność na swoje potrzeby. Organizm podpowiada ci, żeby zwolnić. Posłuchaj go, odpuść i nie forsuj się. Zobaczysz, że ci za to podziękuje!

@nataliabrzezina

Zadbaj o zdrowy egoizm i postaw na siebie

W życiu wszystko działa niczym połączone ze sobą naczynia. Nieszczęśliwa – będziesz koncentrować się tylko na tym, czego brakuje ci do szczęścia i nie docenisz tego, co masz. Spełniona i usatysfakcjonowana z tego kim jesteś, jaka jesteś i jak wygląda twoje życie, wstaniesz z uśmiechem i będziesz emanować pozytywną energią. Pielęgnowanie dobrych rzeczy, które cię spotykają sprawi, że do wielu spraw będziesz mieć inne podejście. Jeśli do tej pory dbałaś w pierwszej kolejności o to, by wszyscy dokoła ciebie byli szczęśliwi, teraz na pierwszym miejscu postawi siebie – ten przysłowiowy „zdrowy egoizm” to naprawdę coś, czego warto się go nauczyć. Zadowolenie z życia sprawia, że rozkwitamy, a radość i wewnętrzny spokój przenoszą się na każdą relację – w szczególności na tę z najbliższą osobą. Jeśli będziesz szczęśliwa, będziesz miała ochotę pielęgnować wasz związek. Kochana, doceniana i wspierana przez partnera, poczujesz się pewna siebie i silna. Odkryjesz w sobie odwagę, by pokonywać w pracy najtrudniejsze przeszkody i mierzyć się z wyzwaniami, które stawia przed tobą los.

Jak zacząć dbać o siebie?

W dbaniu o siebie najważniejsza jest systematyczność. Robienie dla siebie nawet najwspanialszych rzeczy nie przyniesie efektów, jeśli będziesz się za nie zabierać raz na jakiś czas albo zrywami. Nie czekaj na specjalny moment czy dzień, od którego zaczniesz poświęcać sobie więcej uwagi. Zacznij teraz! Ustal sama ze sobą jeden dzień w tygodniu (może to być piątkowy wieczór, żeby zamknąć sprawy z całego tygodnia lub poniedziałek rano, kiedy planujesz nowy tydzień), w którym spiszesz na kartce (lub w kalendarzu) trzy do pięciu rzeczy, które zrobisz dla siebie po to, by się dobrze poczuć. Może to być spotkanie z kimś, kogo dawno nie widziałaś. Kupienie sobie dla przyjemności damskiej koronkowej bielizny. Zrealizowanie dawno zaplanowanego zadania czy marzenia. Pójście na manicure albo zaczęcie przygody z medytacją.

Postaraj się zapisać na tej kartce więcej niż jeden punkt – jeśli będzie ich kilka, jest większa szansa, że któryś uda ci się zrealizować. I pamiętaj: Tak, jak o piękny ogród trzeba dbać każdego dnia, tak samo trzeba dbać o siebie. Tylko wtedy każda z nas rozkwitnie niczym najpiękniejszy kwiat. I tylko wtedy rozkwitnie w naszym domu miłość.

wagner moketta@dziewczynanaplus

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel